SERANIX kasutab oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda Sulle asjakohasemat sisu ning muuta veebilehe külastamine mugavamaks ja lihtsamaks.

Mis on küpsised (inglise keeles "cookies")?

Küpsised on väikesemahulised tekstifailid, mis salvestatakse veebilehte külastades Sinu seadmesse. Näiteks aitavad küpsised saada infot selle kohta, kas Sa oled meie lehel esimest korda või oled seda ka varasemalt külastanud; mitu korda on loetud mõnda artiklit või milliseid tooteid lisatakse e-poes ostukorvi.

Kui Sa ei ole oma veebilehitsejas küpsiseid keelanud, loeme, et nõustud meie veebilehel küpsiste kasutamisega.

KÜPSISTE KASUTAMISEST KEELDUMINE

Sul on võimalus keelata kõigi või valikuliselt mõnede küpsiste salvestamine oma seadmesse muutes oma veebilehitseja seadeid. Küpsiste keelamisel ei pruugi veebileht töötada enam ootuspäraselt, kuna veebilehe funktsionaalsus võib olla häiritud.

EELNEVALT ANTUD NÕUSOLEKU MUUTMINE

Kui Sa oled algselt nõustund küpsiste kasutamisega oma veebilehitsejas ning ühel hetkel soovid oma nõusolekut muuta või tagasi võtta, tuleb Sul muuta veebilehitsejas oma seadeid ning seejärel kustutada eelnevalt seadmesse salvestatud küpsised.

 

SERANIX veebilehel kasutatakse erinevaid küpsiseid, mida saab liigitada järgnevalt:

KÜPSISED ELUEA JÄRGI

1) Seansiküpsised. Tegu on ajutiste küpsistega, mida kasutatakse iga kord, kui külastad veebilehte ja kustutatakse pärast veebilehitseja sulgemist. Ajutisi küpsiseid kasutatakse näiteks ostukorvi sisu meeldejätmiseks või autoriseerimise tegemiseks veebilehel.

2) Püsivad küpsised. Need küpsised aitavad meeles pidada Sinuga seonduvat infot ja seadeid, kui Sa peaksid veebilehte tulevikus uuesti külastama. Näiteks saab jätta selle küpsise abil meelde Sinu keele valiku eelistuse ning sisselogimise kasutajatunnuse ja salasõna, et Sa ei peaks seda infot veebilehte külastades iga kord uuesti sisestama. Püsivad küpsised aitavad lehte kiiremini laadida ning parandavad kasutajamugavust. Püsivatel küpsistel on erinev aegumisperiood - mõned jäävad kasutaja seadmesse tundideks või päevadeks, teised kuudeks ja isegi aastateks.

KÜPSISED KUULUVUSE JÄRGI

1) Veebilehe omaniku enda küpsised. SERANIX UÜ veebilehe omanikuna loob, haldab ja paigutab oma veebilehele ise küpsiseid.

2) Kolmandate osapoolte küpsised. Need küpsised kuuluvad kolmandatele osapooltele ning on paigutatud SERANIX veebilehele veebilehe omaniku loal. tattoopood.ee kodulehel on näiteks sellisteks kolmandateks osapoolteks Google (Google Analytics, Google AdService, Google TagManager), Facebook. Kolmandate osapoolte küpsistele kehtivad kolmandate osapoolte küpsiste tingimused, millega on võimalik tutvuda nende kodulehtedel.

KÜPSISED KASUTUSVIISI JÄRGI

1) Veebilehe funktsioneerimiseks vajalikud küpsised. Need küpsised tagavad veebilehe elementaarse funktsionaalsuse. Kui need küpsised keelata, ei pruugi veebileht töötada või töötab osaliselt. Näiteks võib kontole sisselogimine või toodete ostukorvi lisamine ebaõnnestuda.

2) Veebilehe eelistuste salvestamiseks mõeldud küpsised. Need küpsised võimaldavad veebilehe külastajale pakkuda veebilehe täiustatud funktsioone ja isikupärastamist, näiteks jätta meelde kasutaja valikuid eelistatud keele või asukoha kohta. Sellised küpsised võivad kuuluda ka kolmandatele osapooltele. Nende küpsiste keelamisel ei võta veebileht järgmisel korral, kui külastad tattoopood.ee veebilehte, arvesse sinu eelnevalt tehtud valikuid.

3) Veebilehe statistika ja analüüsi tegemiseks mõeldud küpsised. Need küpsised aitavad muuta meie veebilehte paremaks. Näiteks on anonüümse statistika abil võimalik teada saada, kui palju inimesi, millisel ajahetkel külastas meie veebilehte ning millistel linkidel, artiklitel või toodetel veebikülastajad on klõpsanud. See omakorda aitab meil teha veebilehe arendamiseks paremaid otsuseid ning arvestada Sinu vajadustega. Siin kasutame ka meie kolmandate osapoolte (näiteks Google Analytics) abi. Nende küpsiste keelamisega ei saa me infot veebilehe kasutamise statistika kohta.

4) Reklaami kuvamiseks mõeldud küpsised. Nimetatud küpsised võivad olla meie veebilehel nii tattoopood.ee enda kui kolmandate osapoolte omad. Nende küpsiste abil on võimalik luua Sinu huvidele vastav profiil ja selle põhjal esitada teistel veebilehtedel Sulle asjakohaseid reklaame. Need küpsised salvestavad infot Sinu veebilehitseja ja Sinu poolt kasutatava seadme kohta. Sinu profiil luuakse Sinu külastatud veebilehtede põhjal. Näiteks kui Sa külastad tihti kodumasinatega seotud lehekülgi, kuvatakse Sulle nende ettevõtete reklaami, kes müüvad kodutehnikat. Kui Sa keelad reklaami küpsised veebilehitsejast, ei jää Sa reklaamist ilma, vaid esitatud reklaam on juhuslik ning ei arvesta Sinu huvisid.